top of page

Jdeme poprvé na cvičák...

Před první návštěvou kynologického cvičiště je nutné, aby byl pejsek řádně očkován. Štěně by mělo mít již ukončenou základní vakcinaci včetně vakcinace vztekliny (tj. Parvoviroza, infekční hepatitida, leptrospiroza, psinka a vzteklina). Dospělý pes musí mít platné očkování.

Pejsek musí být zdravý, nezablešený a bez vnitřních parazitů.

Pejska před výcvikovým časem řádně vyvenčete, ale moc neunavujte. Štěně je schopné nás vnímat daleko kratší dobu než dospělý pes. I přesto je dobré alespoň poslouchat rady instruktorů, kteří poradí jak na to a Vy si to vyzkoušíte doma až si pejsek odpočine.

Je důležité si uvědomit, že pro to, abychom měli doma spolehlivého bezproblémového psa je důležitý pravidelný trénink. To znamená pravidelné procvičování všech nových cviků například vždy chvilku během každodenní procházky nebo doma. Instruktor na cvičišti Vám ukáže jak na to a upozorní na případné chyby, ale jednou týdně na hodinu na cvičáku opravdu nestačí. :)

Pejska před výcvikem nekrmte, více se bude snažit aby dostal pamlsek.

Základními povely, hlavně přivoláním, je potřeba začít učit již hned od prvního dne. Hned jak si přinesete štěňátko domů, je důležité zvykat ho slyšet na jméno a přijít na zavolání. Vše samozdřejmě formou odměn a her. Čím dřív začnete, tím lépe. Nečekejte tedy na první lekci na cvičáku. Základní rady by vám měl poskytnout chovatel a existuje spoustu publikací a článků (strejda Google to jistí), ale nebojte se kdykoliv zeptat i tady nás, rádi pomůžeme a poskytneme informace o socializaci a výchově pořípadě se domluvíme na schůzce mimo výcvikové hodiny.

 

V případě dalšího zájmu o výcvik neváhejte kontaktovat naše výcvikáře. Více v záložce Výcvikové skupiny.

Co vzít do batůžku?

  • svého psíka (velice důležité)

  • jeho oblíbenou hračku, oblíbené pamlsky (nejlépe takové, které psík nemá tak často, nejvíce se osvedčil párek na malé kostičky)

  • obojek úměrný velikosti krku psa tak, aby se z něj nemohl vyvléknout (a při sebemenším škubnutí se nerozepínala přezka)

  • pevné vodítko ( vodítka navynovacího typu ne-e, vodítko by mělo být max. 1,2m dlouhé a pohodlné do ruky )

  • náhubek ( povinný pouze pro agresivní psy a na vyžádání výcvikáře, i nošení náhubku je cvik )

  • očkovací průkaz psa (pouze při první návštěvě)

Další potřebné pomůcky, pokud se rozhodnete u nás cvičit:

  • dlouhé vodítko (nejlépe 10m stopovačku z důvodu nácviku přivolání )

  • předmět, s nímž si doma rád hraje a nosí jej, nebo balónek či aportovací dřevěnou činku (doporučujeme 650 g pro pejska, v dospělosti vyššího jak 45 cm, činka by měla být z tvrdého dřeva, aby se neštěpila)

  • misku na vodu a vodu pro pejska

Ozvěte se nám a domluvte si první zkušební hodinu bez přihlášení a zadarmo....noví člennové dvounozí i čtyrnozí vítáni.

bottom of page